Z jakich powodów buty Nike cieszą się taką popularnością na całym świecie, które z modeli są obecnie najchętniej kupowane.

Posted on 18/03/2019 3:20pm

Firma Nike od dawna jest zaliczana do grona z najbardziej popularnych producentów butów sportowych na świecie. Corocznie jej magazyny opuszczają miliony par, a obuwie z tak charakterystycznym znakiem firmowym noszą najbardziej znane gwiazdy sportu. Trudno się więc dziwić, że każda nowa seria będzie wzbudzać ogromne zainteresowanie konsumentów, a półki w sklepach pustoszeją w błyskawicznym tempie.

nike roshe run
Author: Richard Sue
Source: http://www.flickr.com
Nike w swojej ofercie posiada obuwie dla każdej sportowej dyscypliny, i najczęściej to obuwie jest bardzo dobre jakościowo. Na pewno coś odpowiedniego znajdą miłośnicy koszykówki czy piłki nożnej, spora oferta również będzie dla grających w siatkówkę, piłkę ręczną czy tenis. Lecz niewątpliwie najbardziej dopieszczeni ze wszystkich będą biegacze, którzy do wyboru mają w każdym sezonie kilkadziesiąt różnych modeli. Tak duże zróżnicowanie butów biegowych sprawia, że każdy powinien coś odpowiedniego dla siebie znaleźć, zależnie od parametrów stopy, stylu biegania oraz wagi. Również w Polsce buty Nike są dostępne w dużej ilości sklepów, więc nie powinno być żadnych problemów z ich zakupem.

Stąd też się bierze ich bardzo charakterystyczny wygląd z wysoką piętą, w której umieszczona została ogromna poduszka amortyzacyjna. Osoby, które miały już szansę biegać w tych butach niezwykle je sobie cenią, a ich ilość systematycznie rośnie. Nike ma również w swojej ofercie obuwie bardziej uniwersalne, przeznaczone dla osób które po prostu lubią sportowe, aktywne życie. Do takich modeli przykładowo się zalicza nike roshe run, buty timberland damskie te ze względu na małą wagę, podeszwę z amortyzacją i cienką, siatkową cholewkę idealnie się nadają do codziennego chodzenia w cieplejsze dni.

Niewątpliwie jednym z najbardziej cenionych butów biegowych z oferty tego producenta jest model nike air max 90.

Już sama cena, która wynosi około dwustu dolarów będzie sugerować, że obuwie będzie najwyższej jakości, i rzeczywiście tak będzie. Buty uszyte zostały z wytrzymałych, nowoczesnych tkanin, wykorzystano w nich także szereg zaawansowanych rozwiązań, które mają dać jak największą wygodę i komfort, a jednocześnie chronić przed urazami.