W jaki sposób wybrać stylowe ubranie do biura?

Posted on 08/02/2019 8:01am

Panie zatrudnione w biurze powinny liczyć się z określonymi zasadami dotyczącymi ubioru. Nie mogą pozwolić sobie na swobodne sukienki lub za krótkie spódniczki, ponieważ muszą pracować z klientami bądź partnerami biznesowymi i zawsze prezentować się stylowo.


kobieta
Author: Vladimir Yaitskiy
Source: http://www.flickr.com
Nasz wygląd ma mocno wpływa na kontakty z ludźmi, własnym ubiorem natomiast można podkreślić uznanie dla drugiego człowieka. W jaki sposób wobec tego wybrać najlepsze stylizacje do biura? U kobiet zawsze sprawdzają się żakiety, które można włożyć tak samo do spodni, jak i do spódniczki. Powinny być zharmonizowane kolorystycznie i pod względem materiału, by stanowiły spójną całość. Najlepsze są subtelne kolory, które nie zwracają uwagi – z apaszką za to albo z butami możemy trochę zaszaleć, by lepiej się poczuć oraz mieć fajne samopoczucie na co dzień. Kobiety nieraz ubierają sukienki, przy czym trzeba pamiętać, aby nie miały zbyt głębokiego dekoltu i nie odsłaniały ramion. Latem, aby nie czuć gorąca, wystarczy wybrać sukienkę z lekkiego, cienkiego materiału, a rękawek z pewnością nie będzie nam zawadzać. Jeżeli chodzi o bluzki damskie, do każdej stylizacji sprawdzą się bluzki z kołnierzykiem.

kobieta
Author: Benjamin Linh VU
Source: http://www.flickr.com
Są niezwykle gustowne oraz pasują także na ważne spotkanie biznesowe w restauracji. Wybierajmy bluzki z tkanin, które się nie zagniatają, aby za każdym razem wyglądać dobrze. Jeśli zakładamy zwykłą bluzkę, ostatnio wyjątkowo modne są dopinane kołnierzyki. Można wybrać je w całkowicie innym kolorze aniżeli kolor bluzki, aby zarazem pełniły funkcję ozdoby. Wtedy dobrze jest już zrezygnować z dużego naszyjnika, ponieważ taki kołnierzyk w zupełności wystarczy.

Na koniec należy jeszcze napisać o długości spódnic oraz sukienek – najbardziej wymagana jest długość do kolan, a ponadto zawsze powinno się wkładać rajstopy albo pończochy, bez względu na pogodę. Poza doborem konkretnych części stylizacji istotne jest także, by ubranie zawsze wyglądało schludnie, a zatem było czyste i ładnie wyprasowane. Nie można też zapomnieć o dodatkach, np. o dyskretnej biżuterii kolczyki z szafirem oraz dopracowanym makijażu. Włosy powinny być gładko zaczesane bądź upięte, a manicure – staranny. Takie drobne szczegóły mają bezapelacyjny wpływ na cały wygląd, dlatego na nie także dobrze jest zwrócić uwagę, aby ładnie wyglądać oraz dobrze się czuć.

Tags: kobiety, stylizacje, spotkanie biznesowe