Preparaty do pielęgnacji butów

Posted on 06/12/2018 9:16am

Mówi się, iż obuwie świadczy o człowieku, dlatego bardzo ważne dla wielu ludzi jest troska i pielęgnacja o własne obuwie, które nosi się każdego dnia. Troska o buty to dla znacznej ilości ludzi jest kwestią nadrzędną, w związku z czym coraz częściej kupuje się wszelkiego rodzaju produkty oraz preparaty, ułatwiające ich czyszczenie, bądź doskonale nabłyszczające obuwie.

Bardzo często stosowanym produktem – już od wielu lat – jest wosk do butów. Jego zakup jednak może okazać się niekiedy trudną kwestią, toteż powinno wybrać się wosk o wysokiej jakości, który jest przeznaczony przede wszystkim do skórzanych butów, które potrzebują dużej troski. Z reguły powinny być one odpowiednio czyszczone, natłuszczane i impregnowane, co może sprawić, że będą przez długi czas służyć w jak najlepszy sposób. Nie wolno bowiem zaniedbywać obuwia stworzonego ze skóry, bowiem po krótkim czasie może stać się brzydkie oraz narażone na wilgoć. Wosk do butów dodatkowo ochrania skórzaną powierzchnię oraz sprawia, iż produkty te charakteryzują się dużym połyskiem. Wosk należy nakładać cienkimi warstwami, jak również należy używać go systematycznie. Ponadto, istnieją też produkty oraz kremy produkowane na bazie wosku. W zależności od jakości wosku, dostępne są one w różnorodnych cenach, a także ilościach. Zwykle zawierają także małą szczoteczkę, ułatwiającą rozprowadzanie wosku po całej powierzchni butów. Wosk zakupić można w przedziale cenowym od kilku do kilkudziesięciu złotych.

pasta granatowa
Author: TownePost Network
Source: http://www.flickr.com
W przypadku obuwia zamszowego używana jest pasta granatowa, doskonale chroniąca przed zawilgoceniem i niemiłymi plamami. Pasta (rozwinięcie zagadnienia: przeskocz do serwisu http://lokikoki.pl/) może sprawić, iż obuwie trwale zmienia kolor, jednak trzeba pamiętać, iż nie powinno się stosować ich do skóry syntetycznej, gładkiej oraz lakierowanej. Przed zastosowaniem pasty, trzeba dokładnie obuwie oczyścić z kurzu, a później rozprowadzić ją we właściwy sposób.

Pasta granatowa zwykle jest stosowana do zamaskowania rys oraz uszkodzeń, które wraz ze stosowaniem mogą powstawać na obuwiu.

Przeczytaj ten interesujący artykuł a jeśli ciekawi Cię więcej danych na omawiany temat to odkryj więcej (https://pieczatki.pl/pieczatki/) - odnajdziesz więcej informacji na to zagadnienie.

Pasty są oferowane w wersji maski i pudru, bądź spray’u, który należy rozprowadzić w odległości kilkunastu centymetrów od powierzchni butów. Pasta powinna być nakładana cienkimi warstwami.