O bardziej popularnych, mniej bądź bardziej konwencjonalnych, XXI-wiecznych stylach w kobiecej modzie

Posted on 05/10/2018 7:16am

Styl ubierania się zależy od wielu czynników. Najważniejszym wydaje się być tutaj wiek, choć niektóre kobiety po sześćdziesiątce nie boją się łamać konwencji i noszą typowo młodzieżowe stroje. Nie bez żadnego znaczenia jest też rodzaj wykonywanej pracy. Dla przykładu czterdziestolatki zatrudnione w bankach powinny ubierać się wedle ściśle określonych zasad, a położone czy lekarze po prostu wkładają białe kitle.

Strój formalny i nieformalny - to bodajże najbardziej ewidentny podział nowoczesnych stylów ubierania się. moda damska biznesowa to nade wszystko kanon sztywnych reguł. Menedżerki, czy ogólniej rzecz ujmując reprezentantki kadry zarządzającej, powinny ładnie wyglądać, więc zazwyczaj kupują spodniumy w stosowanych odcieniach, zabudowane buty na niedużym obcasie i sporo par rajstop. Z kolei pewnym przeciwieństwem opisanego sposobu ubierania się staje się styl sportowy. Tutaj słowo moda wydaje się mieć drugorzędne znaczenie, bowiem najważniejsza bywa swoboda ruchów czy funkcjonalność odzieży.

fotka - odzież
Author: Piotr Drabik
Source: http://www.flickr.com
Sposób ubierania się w dużej mierze bywa uzależniony od tego, gdzie określona kobieta decyduje się zrobić zakupy. Siedemdziesięciolatki chodzą na miejscowy targ, żeby tam nabyć sweter bądź spódnicę. Natomiast osiemnastolatki uwielbiają wkładać markowe fatałaszki: obcisłe dżinsy i bluzki podkreślające talię. Taką odzież (więcej dowiesz się na tej stronie) można łatwo dostać w butikach położonych na terenie centrów handlowych. Każdy dobry sklep z ubraniami damskimi zatrudnia sprzedawczynie, zatem zakupy sprawiają dużo przyjemności, nawet gdy młoda dama ma wieczny problem z wyborem doskonale leżących spodni.

Na zakończenie należy koniecznie wspomnieć o codziennych ciuchach, które zazwyczaj wkładamy po przyjściu z pracy bądź szkoły. W tym przypadku idealnie sprawdzają się spodnie i bluzy dresowe, lekkie bawełniane koszulki czy legginsy. Niektóre panie domu nie chcą wydawać pieniędzy na taką odzież (wróć) i gdy wyjściowa sukienka bądź spódnica nieco się znosi, to wtedy jej posiadaczka kupuje nową, a w starej krząta się po mieszkaniu. Czasami czterdziestolatki zaopatrują się w codzienne ciuszki także w ciucholandach, choć w tego rodzaju punktach można też znaleźć wyjątkowe, także i gustowne wizytowe ubrania.