Jakiego typu kupić sprzęt do grę w golfa? Jakiego typu elementy są najbardziej istotne? O czym powinniśmy wiedzieć?

Posted on 23/06/2018 9:18am

Tak naprawdę minimum sprzętu do gry w golfa to kij oraz piłeczka, jednakże w rzeczywistości na polu golfowym lista różnych akcesoriów, które gwarantują komfortową grę jest o wiele dłuższa.

Będziemy choćby potrzebować kołeczków tee. Co to jest? Pierwsze uderzenie ma miejsce z punktu początkowego, czyli właśnie tee. Powinniśmy więc je wykonać ze specjalnej podstawki, jakie w momencie uderzenia minimalizują tarcie na styku koła i piłki. Dzięki temu możemy uderzyć dalej, jednocześnie potrzebują mniej energii. Co w dalszej kolejności? Wysoka kultura (https://www.touchofart.eu/galeria/Zdzislaw-Beksinski/) gry w golfa wymaga, by naprawiać różnorakie szkody, jakie jesteśmy w stanie wyrządzić na murawie podczas gry. Najbardziej korzystny jest do tego mały widelczyk, który nazywa się pitch-fork. Właściciele pól golfowych bardzo troszczą się o murawę, tak więc coraz częściej tego rodzaju “małe widelczyki” wręczane są graczom jeszcze przed rozpoczęciem gry przez pracowników danego pola golfowego.

Golf
Author: Pewex
Source: http://pewex.pl
Te wszystkie elementy trzeba gdzieś trzymać, więc konieczna jest najlepszej jakości torba golfowa. Podczas zakupu najlepiej zwrócić szczególną uwagę na to, aby była lekka, miała dużą ilość kieszeni oraz przegródek, w środku natomiast powinna być wyściełana dość miękkim materiałem. Jednocześnie najbardziej właściwa torba powinna posiadać kilka przegródek na kije, by ich nie uszkodzić, a również wiele pozostałych kieszonek na bardziej drobne elementy, typu piłeczki do golfa.

Co jeszcze będzie pomocne? Na pewno headcovery, co oznacza osłonki do kijów golfowych. Chronią kosztowne główki, jak obijają się o siebie w torbie, zwłaszcza podczas transportu. Mogą być zrobione z tego typu tworzyw, typu skóra, winyl lub poliester. Muszą chronić przed uszkodzeniami mechanicznymi, a również przepuszczać powietrze, nie mogą przemakać. Ale to nie wszystko, ponieważ fachowcy powinni kupić także szczoteczki do czyszczenia piłek oraz kijów golfowych, plastikowe kolce do butów, tacy gracze często również pożyczają wózki akumulatorowe, którymi przechodzą od dołka do dołka. To sprawia, że gra będzie przyjemna oraz miła. Może nie każdy kupi to wszystko, ale najlepiej rozpatrzyć choć najbardziej elementarny sprzęt, to pewność, iż gra będzie bardziej atrakcyjna.