Jak dobrać kosztowności?

Posted on 13/12/2018 7:21am

Biżuteria to z chęcią wybierany przez wiele kobiet dodatek. Właściwie dobrana jest w stanie podkreślić charakter stroju i nadać mu elegancji, ale także często sporo mówi też o charakterze i guście osoby ją zakładającej. Jak dobierać tego rodzaju dodatki?

Biżuteria
Author: Evelyne La Hola
Source: Kate&Kate
Mniej znaczy więcej
Jeśli chodzi o wybór biżuterii do ubioru warto kierować się umiarem – jeżeli więc analizujesz, czy do naszyjnika pasować będą kolczyki, lepiej zrezygnuj z dodatkowych ozdób. Natłok biżuteryjnych dodatków wygląda mało elegancko i kojarzony jest z brakiem gustu, stąd też o wiele lepiej postawić na atrakcyjne kolczyki i zrezygnować z naszyjnika, bądź ozdobić szyję wisiorkiem. Umiar winien dotyczyć nie tylko ilości ozdób, ale także łączenia różnych kruszców. Oczywiście, u jubilera znaleźć możemy różne pierścionki czy naszyjniki łączące złoto i srebro, jednakże, jeżeli masz zamiar założyć bransoletkę i naszyjnik, zadbaj, aby zrobione były one tylko z jednego kruszcu. Biżuteria Kraków będzie prezentować się wówczas elegancko i gustownie. Pamiętaj też o tym, żeby dobrać ozdoby do okoliczności. Do pracy wybieraj skromniejsze dodatki, za to wieczorem możesz pozwolić sobie na więcej rzucających się w oczy elementów.

Akcentuj swój styl
Z uwagi na to, że biżuteria Kraków może doskonale zaakcentować styl noszącej jej osoby, nie obawiaj się sięgać po niebanalne ozdoby, które go podkreślą. Lubisz styl boho? Odpowiednie dla ciebie będą bransoletki z kamieni, jakie można kupić nawet w dobranych kolorystycznie zestawach oraz wiszące kolczyki udekorowane piórami. Jeżeli z kolej wybierasz klasyczną elegancję, bez wątpienia do gustu przypadną ci standardowe złote ozdoby, które sprawdzą się także do pracy. Szczuplejsze kobiety powinny wybierać delikatne pierścionki i ozdoby, które nie będą ich przytłaczać, natomiast panie z nadwagą lepiej będą wyglądać w nieco większej biżuterii.

Pomysł na upominek
Biżuteria to świetny pomysł na podarunek. Niektórzy producenci pozwalają nawet skomponować ozdoby podług własnego pomysłu, dzięki czemu np. bransoletki z kamieni mogą mieć specjalne zawieszki obrazujące wyjątkowe okazje, jak chociażby rocznica ślubu. Jednym słowem możemy wybrać biżuterię, jaka okaże się nie tylko dodatkiem, lecz również pamiątką.