Jak najlepiej się przygotować do gry w golfa? Co jest najbardziej ważne? O czym powinniśmy pamiętać?

Posted on 26/01/2019 7:25am

Wbrew różnorodnym opiniom, nie trzeba być bogaczem, by rozpocząć grać w golfa. By zacząć tego rodzaju przygodę na początek wystarczy już 2 tysiące złotych na rok. Oczywiście musimy poświęcić kilkanaście godzin na trening, ażeby zobaczyć rezultaty. W naszym kraju jest już ponad pięćdziesiąt klubów golfowych, a znacząca część z nich ma ofertę dla początkujących. W jaki sposób więc zostać golfistą, jakiego sprzętu potrzebujemy?

Zestaw golfowy
Author: Sobienie Królewskie
Source: Sobienie Królewskie Golf & Country Club
Przede wszystkim potrzebujemy stroju do golfa. Zasada jest taka, że musi być czysto i schludnie. Nie powinniśmy ubierać się w bluzy oraz t-shirty, zaś koszulka musi mieć kołnierzyk lub stójkę. Najbardziej powszechne na polach są koszulki polo, ponieważ oferują komfort t-shirta, jednocześnie są bardziej eleganckie, tak więc kojarzą się z jednym z najbardziej istotnych elementów kultury gry w golfa. Zresztą jesteśmy w stanie to porównać do tenisa ziemnego, tam także są stroje, jakie nieodłącznie są kojarzone z tym sportem.

Bardzo ważna jest torba golfowa, do niej można wsadzić niezbędne sprzęty do gry. Nie może być zbyt duża, ale jednocześnie powinniśmy w niej wszystko łatwo zmieścić. Torba musi być najlepiej wykonana, z bardzo dobrych materiałów. W dzisiejszych czasach na rynku jest wiele modeli, tak więc cenowo wygląda to różnorodnie. Podobnie powinniśmy zakupić wózek golfowy, najważniejsze, by był wygodny i nie za bardzo ciężki, ażeby bez kłopotu można było nim operować.

Na początek nie powinniśmy zakupować własnego kija, gdyż nie wiadomo, czy będzie nam się podobała ta rozrywka. Można właściwie wypożyczyć kije, jak będziemy korzystać z usług jakiegoś klubu golfowego. Jeżeli jednakże planujemy posiadać swój sprzęt, to można kupić podstawowy sprzęt, może być używany. Razem z torbą golfową zapłacimy już za to pięćset zł. Powinniśmy również pomyśleć nad tym, czy zakupić sprzęt nowy lub używany, markowy lub nie, w sumie wszystko jest zależne od tego, ile mamy pieniędzy. Na pewno nie powinniśmy kupować od razu całego kompletu czternastu kijów, ponieważ nie jest pewne, czy z nich skorzystamy. Tak się może stać, jak nie staniemy się wielkimi fanami tego rodzaju gry. Podobnie postąpmy z piłkami, lepiej na początek zakupić używane, niż nowe.